Posts Tagged ‘rolety dzień noc’

Magazyn architektoniczny : Propozycja Jeanne Gang i Michaela Kimmelmana na ratowanie szpitala Prentice Womens

Tuesday, May 29th, 2018

Zdjęcie dzięki uprzejmości Studio Gang Architects; Ilustracja, Jay Hoffman Bitwa konserwatorska trwa nadal nad losem szpitala Pretrice Woman Bertranda Goldberga z 1970 roku.
Jak pisaliśmy w lipcu, stale rosnąca społeczność wybitnych architektów.
tacy jak Frank Gehry, Jeanne Gang, Tod Williams i Billie Tsien.
dołączyli do firmy zajmującej się ochroną konserwatorską w walce o zachowanie późnej modernistycznej struktury, której grozi zastąpienie przez nowy ośrodek badań biomedycznych dla Northwestern University.
Siedmiopiętrowy betonowy koniczyna, wysunięty o 45 stóp od podpierającego rdzenia i unoszący się na szklanym i stalowym pudle, to wyczyn inżynieryjny wyprzedzający jego czas, a także ważna ikona w panoramie Chicago. …read more

Architektura i nowoczesne budownictwo – MVVA i Thomas Phifer przekształcają centrum Austin z przeprojektowaniem Waller Creek

Tuesday, May 29th, 2018

MVVA i Thomas Phifer Michael Van Valkenburg Associates (MVVA) i Thomas Phifer & Partners zostali ogłoszeni zwycięzcami międzynarodowego konkursu, którego celem jest przekształcenie 15 bloków zaniedbanego Waller Creek w centrum Austin w Teksasie w tętniącą życiem lokalną atrakcję.
Ten ambitny projekt, sponsorowany przez niekomercyjne stowarzyszenie Waller Creek Conservancy i miasto Austin, ma na celu zainicjowanie przebudowy w centralnej dzielnicy biznesowej miasta za pomocą 1,5 milowego systemu miejskiego, który stanowi około 11 procent centrum Austin.
Dziś widzimy transformację Austin poprzez nowe miejsce spotkań społeczności.
Ten wybór zespołów projektowych ilustruje dążenie naszego Miasta do wspaniałej przestrzeni obywatelskiej, unikalnej kultury i możliwości interakcji z naturą.
Austin Mayor Pro Tem Sheryl Cole powiedział podczas ogłoszenia City Hall. …read more

Nowoczesna architektura : Budynek Zuellig / SOM

Tuesday, May 29th, 2018

Marty Llagan SOM niedawno udostępnił nam swoją nową wieżę zlokalizowaną w centralnej dzielnicy biznesowej Makati w Manili, która została zakwalifikowana do nagrody MIPIM Asia 2012.
Budynek Zuellig, wznoszący się na 33 piętra do wysokości 160 metrów, jest pierwszą wieżą biurową na Filipinach, która została wzniesiona od 2000 roku.
Jest to także pierwszy budynek w Makati, który został wstępnie certyfikowany przez US Green Building Council (USGBC) na poziomie LEED Gold i oczekuje się, że do września 2013 r.
uzyska certyfikat LEED Platinum.
Więcej szczegółów po przerwie. …read more

Budownictwo i architektura : Sonnenhof J. MAYERA H. Architekci gotowi na budowę

Tuesday, May 8th, 2018

Architekci Uroczysta inauguracja 16 kwietnia była oficjalnym przełomem.
Sonnenhof ., przełomowej inwestycji zaprojektowanej przez J.
MAYERA H.
Architekci składający się z czterech nowych budynków biurowych i mieszkalnych, rozciąga się na kilka działek w historycznym centrum Jena, Niemcy.
Ten kompleks czterech budynków, rozciągający się na około połowę działki, pozostawia dużą część przestrzeni otwartej do użytku publicznego w ciągu dnia, umożliwiając swobodny przepływ ruchu pieszego w całym obszarze. …read more