Nowoczesna architektura : Budynek Zuellig / SOM

Marty Llagan SOM niedawno udostępnił nam swoją nową wieżę zlokalizowaną w centralnej dzielnicy biznesowej Makati w Manili, która została zakwalifikowana do nagrody MIPIM Asia 2012.
Budynek Zuellig, wznoszący się na 33 piętra do wysokości 160 metrów, jest pierwszą wieżą biurową na Filipinach, która została wzniesiona od 2000 roku.
Jest to także pierwszy budynek w Makati, który został wstępnie certyfikowany przez US Green Building Council (USGBC) na poziomie LEED Gold i oczekuje się, że do września 2013 r.
uzyska certyfikat LEED Platinum.
Więcej szczegółów po przerwie.
Mając prawie 65 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej klasy A i 2000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej, bardzo pożądane położenie przy widocznym skrzyżowaniu ma na celu umożliwienie przyszłego rozwoju.
Ogólna forma budynku została wyprowadzona z geometrii terenu związanego z Makati Avenue i Paseo de Roxas.
Płyty podłogowe w kształcie wachlarza zwężają się w stronę południowej powierzchni.
dzięki czemu fasady budynku mogą być ustawiane prostopadle do linii własności wschodniej i zachodniej, jednocześnie bezpośrednio angażując tkankę miasta w te kierunki.
.
Toto Labrador Każda płyta podłogowa oferuje od 1870 do 1945 metrów kwadratowych powierzchni biurowej na każde piętro, z układem bez kolumn, który zapewnia maksymalną wydajność i elastyczność.
System podniesionej podłogi na wszystkich poziomach umożliwia modularne modyfikacje układu biurowego i kanały w celu ułatwienia modernizacji w technologiach komputerowych i komunikacyjnych.
Dwudziestopiętrowy taras na świeżym powietrzu na 30.
piętrze zapewnia przestrzeń na zewnątrz dla najemców i gości.
Niski pawilon dołączony do wieży mieści dwie uliczne powierzchnie handlowe, lokal gastronomiczny i salon Executive Lounge z restauracją i salami konferencyjnymi.
Z tarasów na świeżym powietrzu roztacza się widok na Park Ayala Triangle i wioskę Urdaneta.
.
SOM Zastosowany system szyby przykrywającej do ściany osłonowej wykorzystuje ceramiczny wzór fryty, dzięki czemu wyróżnia się estetycznym wyglądem zewnętrznym.
Podwójne oszklenie typu low-e w połączeniu z frytowaniem zapewnia minimalny przyrost energii słonecznej i straty energii, jednocześnie zalewując 90% powierzchni biurowej naturalnym światłem dziennym.
Zintegrowany wzór fryty bazuje na lokalnych motywach organicznych, wzmacniając pionowy kształt wieży.
Inteligentny system sterowania budynkiem, który wykorzystuje systemy oświetleniowe sterowane czujnikami w połączeniu z wydajnymi systemami HVAC, pomógł zredukować całkowite zużycie energii w budynkach o 15% w porównaniu z konwencjonalnymi wieżami biurowymi.
Odzyskiwanie wody szarej i gromadzenie wody deszczowej ma na celu zaoszczędzenie blisko 29 milionów litrów wody rocznie.
30.
piętro.
SOM
[więcej w: ogród zimowy koszt, producenci paneli podłogowych, rozdzielacze do podłogówki ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: ogród zimowy koszt producenci paneli podłogowych rozdzielacze do podłogówki