Magazyn architektoniczny : Propozycja Jeanne Gang i Michaela Kimmelmana na ratowanie szpitala Prentice Womens

Zdjęcie dzięki uprzejmości Studio Gang Architects; Ilustracja, Jay Hoffman Bitwa konserwatorska trwa nadal nad losem szpitala Pretrice Woman Bertranda Goldberga z 1970 roku.
Jak pisaliśmy w lipcu, stale rosnąca społeczność wybitnych architektów.
tacy jak Frank Gehry, Jeanne Gang, Tod Williams i Billie Tsien.
dołączyli do firmy zajmującej się ochroną konserwatorską w walce o zachowanie późnej modernistycznej struktury, której grozi zastąpienie przez nowy ośrodek badań biomedycznych dla Northwestern University.
Siedmiopiętrowy betonowy koniczyna, wysunięty o 45 stóp od podpierającego rdzenia i unoszący się na szklanym i stalowym pudle, to wyczyn inżynieryjny wyprzedzający jego czas, a także ważna ikona w panoramie Chicago.
Michael Kimmelman, krytyk architektury, twierdzi: Wspaniałe budynki późno-modernistyczne, innowacyjne i surowo piękne, zasługują na szacunek i coraz ostrożniejszą opiekę.
Prentice jest dobrym przykładem.
Jednak nie nadaje się do laboratoriów badawczych XXI wieku i wielu mieszkańców Chicago go nienawidzi.
Obecnie Northwestern University prowadzi debatę argumentując, że nowy budynek przyniesie miastu miliony dolarów inwestycyjnych, stworzy miejsca pracy i uratuje życie ..
Czy może być jakiś kompromis.
Rozwiązania rzadko są czarno-białe.
Kimmelman konsultował się z chicagowską architektką Jeanne Gang, aby wyobrazić sobie propozycję, która zadowoli obie strony konfliktu.
Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.
Zamiast utrzymywać strukturę taką, jaka jest lub ją zburzyć, Jeanne Gang sugeruje, że Uniwersytet buduje 31-piętrową wieżę badawczą na szczycie koniczyny.
To jest praktyczne, a może nawet ekonomiczne.
propozycja, opisana przez inżyniera konstrukcyjnego Ron Klemencic z Magnusson Klemencic Associates, zapewni prawie 600 000 stóp kwadratowych przestrzeni laboratoryjnej XXI wieku i przekształci budynek Goldberga w dodatkowe 250 metrów kwadratowych gabinetów lekarskich, sal lekcyjnych, restauracji itp.
Dodatkowo, skywalks połączy sąsiednie budynki.
Uczelnia potrzebowała od 300 000 do 500 000 stóp kwadratowych laboratoriów badawczych na otwartych piętrach z wysokimi sufitami, które mogłyby połączyć się z Robert H.
Lurie Medical Research Centre obok.
Wszystko to zostało osiągnięte w planie Ganga.
Jak twierdzi Kimmelman: Uniwersytet mówi, że chce być dobrym sąsiadem.
Dywersyfikacja sąsiedztwa przy włączeniu budynku Goldberga do nowej struktury pozwoliłaby uniwersytetowi ratować życie, opracować zdrowszy plan urbanistyczny i utrzymać szczególne dzieło lokalnej kultury, co również robią wielkie uczelnie.
Kontynuuje: Niektóre budynki, nawet dzielnice, nie mogą być zmieniane bez zepsucia.
Ale wszystkie budynki istnieją w realnym świecie, tak jak my.
przez Studio Gang; New York Times:.
Wizja, której należy unikać Rozbiórka pioniera z lat 70..
Michael Kimmelman; Chicago Tribune
[patrz też: styrodur współczynnik przewodzenia ciepła, ogród zimowy koszt, opierzenie dachu ]

Powiązane tematy z artykułem: ogród zimowy koszt opierzenie dachu styrodur współczynnik przewodzenia ciepła