Budownictwo wczoraj i dzis : AD Recommends: Best of the Week

Niesamowite projekty z Europy i RPA, a nawet specjalny dodatek Herzog & de Meuron, którego mogłeś przegapić w zeszłym tygodniu.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Mapungubwe Interpretation Centre / Peter Rich Architects W ubiegłym roku architekt Iwan Baan wyruszył w podróż do RPA, aby odwiedzić Centrum Interpretacji Mapungubwe zaprojektowane przez Petera Richa Architects.
Centrum dla odwiedzających o powierzchni 500 m.
zawiera przestrzenie, w których można opowiadać o artefaktach związanych z miejscem i domem, a także o obiektach turystycznych i biurach SANParks.
Kompleks składa się z kolekcji kamiennych pancernych balustrad balansujących na pochyłym terenie, na tle formacji piaskowcowych i lasów mopanowych (czytaj więcej.) Madan Park Building / PPST Arquitectura Budynek mieści inkubator dla firm opartych na technologii i znajduje się przy Monte da Caparica, Almada.
Forma budynku wynika z procesu, w którym budowana masa jest formowana i odejmowana w odpowiedzi na nieregularność działki i różne wymagania funkcjonalne.
To rozpuszczenie objętości zaciera granicę między zewnętrzem i wnętrzem, ukorzeniając konstrukcję do gleby (czytaj dalej.) W toku: Blok K / NL Architekci NL Architekci.
Blok K jest częścią planu generalnego dla 500 mieszkań w Amsterdamie.
Trójstronny kształt witryny znajduje się pomiędzy historycznym centrum a niedawno odnowionym portem.
Blok mierzy 31 x 28 metrów i ma około 2,5 piętra.
Zgodnie z wytycznymi ustalonymi w planie generalnym, obowiązkowe było zbudowanie dwóch pierwszych historii w układzie, a trzecia historia musiała zawierać 50% taras na dachu (czytaj więcej.) AD Special: Herzog & de Meuron, autor: Duccio Malagamba Moim zdaniem Herzog & de Meuron jest jedną z nielicznych praktyk, które pchają nowe formy w architekturze.
Zawsze zaczynają od czegoś wernakularnego, wydobywając jego wewnętrzną istotę i materializują go w coś nowego, co natychmiast zrozumiecie patrząc na budynek (lub rendery).
Dialog pomiędzy sztuką a obecnym stanem naszego społeczeństwa, uosabiany na obiektach przemysłowych, projektach mieszkaniowych, kompleksach mieszanych (czytaj dalej.) Pilotażowe mieszkanie dla Groote Scheere / Biuro B + B W obecnej sytuacji gospodarczej właściciele posiadłości wiejskich w Holandia szuka nowych sposobów na utrzymanie się.
Lasy kosztują pieniądze, a rolnictwo jest pod presją, ale właściciele muszą znaleźć nowe wsparcie ekonomiczne dla swoich posiadłości.
800ha.
Groote Scheere.
posiadłość wiejska na północnym wschodzie Holandii jest jednym z takich przykładów (czytaj więcej.)
[hasła pokrewne: przydomowa oczyszczalnia ścieków schemat, blachodachówka cennik, opierzenie dachu ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: blachodachówka cennik opierzenie dachu przydomowa oczyszczalnia ścieków schemat