Architektura i nowoczesne budownictwo – Uniwersytet Myongji Biblioteka Bangmok / Gansam Architects & Associates

Gansam Architects & Associates Architekt: Gansam Architects & Associates Lokalizacja: Seul, Korea Projekt Architekt: Taijip Kim Zespół projektowy: Kiyoung Han, Mijung Kim, Myunghee Jang, Sun A Park, Kyungsu Jeong Projekt Rok: 2007-2010 Zdjęcia: Gansam Architekci i współpracownicy + 22 Masowanie rozpoczęło się od delikatnie zakrzywionej formy, która ma na celu powitanie ciała studenta Uniwersytetu Myongji i harmonizuje w otoczeniu dzielnicy mieszkalnej i innych obiektów uniwersyteckich.
Kwadratowa masa została następnie wstawiona, aby służyć jako strefy funkcjonalne do przechowywania książek.
Krzywoliniowa zewnętrzna skóra ożywa dzięki U-GLASS, a kwadratowa masa wyrażona jest drewnem (IPE), które odnosi się do natury z książek, papieru i półek na książki.
U-Glass nie odbija bezpośrednio światła, ale filtruje światło, tworząc ciepłą i wygodną atmosferę; epoki drewna, podobne do książek, i archiwizuje upływ czasu w jego materialności.
Interaktywny ogród jest dużym lobby, które łączy 1F-4F i ma na celu stać się przestrzenią wyzwalającą, w przeciwieństwie do tradycyjnych bibliotek ciszy i ograniczeń, i pełen jest życia ze świetlików filtrujących naturalne światło i wewnętrzne ogrody.
sekcja 02 Pierwsze piętro podzielone jest na dwie główne strefy, strefę czytania i strefę seminaryjną.
Bariera psychologiczna pomiędzy dwiema strefami ustalana jest na podstawie 60 cm różnicy wysokości podłogi, a lobby pełni funkcję łączenia i rozdzielania dwóch stref.
Łatwo dostrzec różnorodne obszary biblioteki podczas wchodzenia przez empatyczne schody wewnętrzne i szklaną windę, która dodaje wiele dynamiki bibliotece, która ma służyć jako naczynie działań uczniów, na drugim piętrze znajdują się obaj uczniowie.
strefa badań i zaplecze administracyjne; Na drugim piętrze znajduje się 14 gabinetów i wystawa pamięci Bangmok.
Trzecie piętro połączone jest z Centrum Studenta za pomocą talii stanowiącej dodatkowe główne wejście, zawiera różnorodną kolekcję książek, rozpraw i czasopism.
Istnieją również sale edukacyjne, mała audytorium, zaplecze multimedialne i studio UCC.
.
Gansam Architects & Associates 4.
piętro również jest zorganizowane podobnie, z większą przestrzenią przeznaczoną na otwarte przestrzenie studyjne, dostępne w postaci okrągłych stołów, siedzeń przy oknie, biurka w holu i siedzących klatek schodowych.
Puste przestrzenie każdej podłogi mają być schodkowe, tak że od krawędzi każdej podłogi można zobaczyć podłogi poniżej.
Przestrzenna różnorodność tworzona przez zmiany wysokości podłogi i sufitu tworzy tę niekonwencjonalną, a jednocześnie przyjazną dla użytkownika bibliotekę wypełnioną wygodnymi i niezapomnianymi przestrzeniami.
.
Gansam Architects & Associates
[hasła pokrewne: żeliwo szare, giętarka do profili, spreżyny talerzowe ]

Powiązane tematy z artykułem: giętarka do profili spreżyny talerzowe żeliwo szare