Architektura i nowoczesne budownictwo – The Living Wall

100 studentów pierwszego roku na Wydziale Architektury opracowuje propozycje zaprojektowania i zbudowania minimalnej jednostki mieszkalnej, którą zajmą przez okres 24 godzin.
Każda jednostka musi pomieścić wejście, wewnętrzny obieg i miejsca do spania dla co najmniej trzech osób.
Poszczególne jednostki sąsiadują ze sobą i dzielą granice, tworząc w ten sposób warunek ściany partyjnej pomiędzy sąsiednimi strukturami, w których mogą zacząć ewoluować wyjątkowe warunki konstrukcyjne i programowe.
Po przetransportowaniu na miejsce budowy projekty zostaną ponownie złożone i staną się ostateczną pozycją jako liniowa wspólnota budynków, zatytułowana Living Wall.
Studenci będą mieli niepowtarzalną okazję spędzić 24-godzinny okres w swoich strukturach po ich ponownym montażu na miejscu.
To doświadczenie pozwoli uczniom lepiej zrozumieć konsekwencje ich decyzji i zbadać sukcesy i niedociągnięcia ich struktur.
Zaproponowane struktury, które widzisz na wystawie, były badane w coraz większych skalach i różnych trybach reprezentacji.
Zostaną one ostatecznie skonstruowane na pełną skalę i przetransportowane do Parku Rzeźby Griffis (położonego w hrabstwie Cattaraugus między Ashford Hollow i East Otto), gdzie będą widoczne do 23 października 2010 roku.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.
[hasła pokrewne: producenci paneli podłogowych, przydomowa oczyszczalnia ścieków schemat, układanie folii paroizolacyjnej ]

Powiązane tematy z artykułem: producenci paneli podłogowych przydomowa oczyszczalnia ścieków schemat układanie folii paroizolacyjnej