Architektura i nowoczesne budownictwo – Nagroda Stephera Lawrencea RIBA za rok 2012 przyznana Królowi Gajowi

Edmund Sumner King s Grove, elegancki nowy dom wciśnięty za dwa wiktoriańskie tarasy w Peckham, został nagrodzony Royal Institute of British Architects.
(RIBA) Stephen Lawrence Prize 2012.
nagrodę za architekturę, która uznaje świeży talent i mniejsze budżety na budowę .
Projekt, zaprojektowany przez londyńską praktykę Duggan Morris Architects, został wybrany spośród czterech innych kandydatów i został nagrodzony w zeszłym tygodniu wraz ze zdobywcą nagrody Stirlinga w 2012 roku w Manchesterze.
Jak zapewne pamiętacie, Duggan Morris Architects zdobył w ubiegłym roku Medal RIBA Manser.
Mówiąc o King s Grove, sędziowie powiedzieli: Byliśmy zachwyceni przez skromne wejście do tego nowego budynku z cegły z cegieł na zapleczu dwóch wiktoriańskich tarasów w Peckham.
Architekci musieli poradzić sobie z lokalnymi mieszkańcami, partyjnymi porozumieniami ściennymi i lokalnym działem planowania, aby stworzyć dom, który w środku i na zewnątrz jest praktyczny, prosty, subtelny, ponadczasowy i elegancki.
Dom jest wyposażony w parterowe pomieszczenia mieszkalne połączone z dwiema sypialniami za pomocą prostych schodów i centralnego doświetlacza.
Dojrzałość układu i detali widoczna jest w całym tekście, zwłaszcza w efektownych mosiężnych ramach okiennych wbudowanych w przednią i tylną fasadę.
Mimo, że jest to dom dla architektów, mało jest znaku architekta, ale dużo architektury.
Nagroda Stephena Lawrence a, sponsorowana przez Fundację Marco Goldschmieda, nagradza najlepsze przykłady projektów, których budżet na budowę wynosi mniej niż milion.
Nagroda, ustanowiona w pamięci nastolatka, który wyruszył na drogę do zostania architektem, kiedy został zamordowany w 1993 roku, ma na celu zachęcenie nowych talentów do pracy przy mniejszych budżetach.
.
David Grandorge Sędziami byli: Marco Goldschmied, Doreen Lawrence OBE oraz zdobywca nagrody w 2011 roku, architekt Phil Coffey.
Inne nagrody wręczone podczas ceremonii:.
David Grandorge 2012 RIBA Stirling Prize: Stanton Williams.
Sainsbury Laboratory 2012 RIBA Manser Medal: Maison L / christian pottgiesser architecturespossibles (CPAP) 2012 RIBA Lubetkin Prize: Międzynarodowe Centrum Finansowe w Guangzhou / Wilkinson Eyre Architects Poprzedni laureaci Nagrody Stephena Lawrence a to m.in.
Biblioteka Szkolna Podstawowa Szkoły św.
Patryka i sala muzyczna projektu Coffey Architects (2011), Artists House by Gumuchdjian Architects (2010), El Ray, Simon Conder Associates (2009), Sackler Crossing, John Pawson (2008), Wooda David Sheppard Architects (2007) i Wrap House, Alison Brooks Architects (2006) .
[więcej w: bramki rozsuwane, bramy garażowe bielsko, podesty magazynowe ]

Powiązane tematy z artykułem: bramki rozsuwane bramy garażowe bielsko podesty magazynowe