Architektura i nowoczesne budownictwo – MVVA i Thomas Phifer przekształcają centrum Austin z przeprojektowaniem Waller Creek

MVVA i Thomas Phifer Michael Van Valkenburg Associates (MVVA) i Thomas Phifer & Partners zostali ogłoszeni zwycięzcami międzynarodowego konkursu, którego celem jest przekształcenie 15 bloków zaniedbanego Waller Creek w centrum Austin w Teksasie w tętniącą życiem lokalną atrakcję.
Ten ambitny projekt, sponsorowany przez niekomercyjne stowarzyszenie Waller Creek Conservancy i miasto Austin, ma na celu zainicjowanie przebudowy w centralnej dzielnicy biznesowej miasta za pomocą 1,5 milowego systemu miejskiego, który stanowi około 11 procent centrum Austin.
Dziś widzimy transformację Austin poprzez nowe miejsce spotkań społeczności.
Ten wybór zespołów projektowych ilustruje dążenie naszego Miasta do wspaniałej przestrzeni obywatelskiej, unikalnej kultury i możliwości interakcji z naturą.
Austin Mayor Pro Tem Sheryl Cole powiedział podczas ogłoszenia City Hall.
.
Czekamy na każdy kolejny kamień milowy tego rozwoju..
Jury doceniło Michaela Van Valkenburga i Thomasa Phifer & Partners.
zwycięski program umożliwiający odzwierciedlenie kontekstów środowiskowych i kulturowych w Austin, jednocześnie stymulując interakcje społeczne i przywracając naturalne piękno potoku.
Nowatorskie przeprojektowanie ponownie zaangażuje rdzeń miejski i odnowi Waller Creek w łańcuchu parków osadzonych w pięciu połączonych dzielnicach: The Lattice, The Grove, The Narrows, The Refuge i The Confluence.
Waller Creek Sieć parków .
MVVA i Thomas Phifer Krata: siatka sześciu lekkich i łatwych do rozmieszczenia mostów szlakowych biegnie wzdłuż ujścia Waller Creek i stanowi najbardziej wysunięte na południe ogniwo Łańcucha.
Położony na liminalnej przestrzeni pomiędzy jeziorem a potokiem, Lattice staje się istotnym, zielonym łącznikiem między centrum, East Austin i szlakiem Hike and Bike Trail, i inspiruje zupełnie nowy zestaw rytuałów do chodzenia, biegania, jazdy na rowerze, spotkań towarzyskich i dojazdów do pracy.
The Grove: nowy zagajnik żywych dębów wypełnia szerokie zbocze schodzące z poziomu ulicy do potoku.
Lokalnie wydobywany blok jest wykorzystywany jako deskowanie dla betonowych ścian wyłożonych cięciem, oferując zacienione zatoczki dla pieszych.
The Grove obsługuje ogromną różnorodność programów społecznościowych, zarówno planowanych, jak i spontanicznych, w tym wieczory filmowe, targi plenerowe i wystawy plenerowe.
Gaj .
MVVA i Thomas Phifer The Narrows: W centrum łańcucha znajduje się Narrows, obszar nowego rozwoju wzdłuż brzegów Waller Creek, który dzięki tunelowi Waller Creek eliminuje zagrożenie powodziowe.
Podążając za wskazówkami balkonu Boiling Pot i patio Easy Tiger, właściwości z widokiem na zatokę mogą wykorzystywać nowe możliwości dla miejsc do siedzenia na świeżym powietrzu, handlu detalicznego i sztuki w obrębie istniejącej architektury pod samym strumieniem.
Przestrzenna konfiguracja Narrows zachęca do nowego rozwoju przy jednoczesnym zachowaniu charakteru stylu życia patio w Austin.
The Refuge: Prezentując wyjątkową okazję do odkrycia i eksploracji, Habitat Refuge.
rozszerzony 8th Street Bridge.
oferuje charakterystyczny model dla sposobu, w jaki nowa infrastruktura miejska może utrzymać, a nie osłabić środowisko naturalne, w którym się znajduje.
Molo mostu jest zaprojektowane jako.
Ekologiczne urządzenie.
która traktuje wodę burzową z jezdni i sąsiedniego terenu, zanim wypuszcza ją do siedliska podmokłego, ponętnie umieszczonego w rzeźbiarskiej strukturze, w której znajdują się eksploracje siedlisk zatoczki prowadzone przez lokalne programy edukacyjne.
Uzupełnieniem schronienia jest park wyspowy w potoku, stworzony przez wykorzystanie szansy, jaką nieuchronnie przeniesiono do Komendy Głównej Policji w Austin.
Płaska, przestronna wyspa stworzona przez podzielenie Waller Creek na północ od 8th Street oferuje całoroczne zajęcia parkowe i pomieści małe zaplanowane imprezy.
The Confluence: Ostatnim ogniwem łańcucha jest Confluence.
Tutaj betonowa łopatka do kanału podejścia tunelowego służy jako wsparcie strukturalne dla nowego trawnika, który unosi się nad wodą, odzyskując park, który w przeciwnym razie zostałby utracony w związku z projektem tunelu.
Przebudowany most 12th Street tworzy przestrzeń dla ścieżek rowerowych i spacerów dla pieszych osadzonych w bagnie cyprysowej, która obejmuje zbudowane źródło, z którego wypływa Waller Creek.
Pozornie pływająca na szczycie struktury wlotu tunelu to Poppy, lekki i świetlisty pawilon z muszlą, który tworzy nową ikonę dla Austin i różnicuje programowanie muzyki w parku.
Poppy samo w sobie jest miejscem zbiegnięcia: zjednoczenia wody, krajobrazu, muzyki i ludzi, stając się głównym ośrodkiem życia publicznego w Austin.
Mak w zbiegu.
MVVA i Thomas Phifer Plan budowy jeszcze nie został określony.
Jednak urzędnicy odpowiedzialni za konserwację oczekują, że budowa będzie kosztować od 50 do 60 milionów dolarów.
Ponadto przyszłe prace uzupełnią ponad 200 milionów dolarów w usprawnieniach infrastruktury komunalnej, które są w toku lub planowane.
Istniejące Waller Creek – dzięki uprzejmości Waller Creek Conserv
[patrz też: samowola budowlana kara, rozdzielacze do podłogówki, ogród zimowy koszt ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: ogród zimowy koszt rozdzielacze do podłogówki samowola budowlana kara