Architektura i nowoczesne budownictwo – Meczetowy wniosek / StudiOZ

StudiOZ zaprojektował meczet w gminie Kayseri na pamiątkę Sinana, architekta, ponieważ historycznie turecki meczet osiągnął najwyższy potencjał pod swoim projektem.
Używając jednej kopuły umieszczonej na kwadratowej formie, Sinan stworzył metaforę meczetu będącą najbardziej stabilną formą symbolizującą nieskończoność.
Setki lat po Sinanie typologia meczetów jest nadal postrzegana jako niezbędny składnik życia tureckiego.
W przypadku propozycji StudiOZ:.
Meczet.
krytykuje to święte i publiczne miejsce, reformując korzyści dla przestrzeni miejskiej, symbolicznie i funkcjonalnie budynku.
Więcej zdjęć po przerwie.
Meczet tworzy powłokę o stalowym wzorze, opartą na koncepcji, która wskazuje na nieskończoność / boskość.
Święte miejsce do modlitwy znajduje się wewnątrz wielkiej betonowej kuli, a kopuła jest na tyle duża, by zgromadzić społeczeństwo miejskie.
W przeciwieństwie do znaczenia, które odnosi się do miejsca spotkania wspólnoty, przekształca się w miejsce spotkań społeczeństwa i znajduje miejsce z jego neutralnością, czystością i symbolicznie w mieście w ramach odniesienia do jego historii.
Odpiera modlitwę nie tylko za rytuały, ale także przez docieranie do informacji i transformuje się, aby przyczynić się do świadomości społeczeństwa.
Dlatego zapewnia pewne miejsce do osiągnięcia dzisiejszych potrzeb, oprócz tradycyjnych funkcji.
Docelowo, aby dotrzeć do informacji wirtualnych i informacji zmysłowych z biblioteką, zapewniając przekazywanie informacji między pokoleniami poprzez edukację również podczas warsztatów.
A dzięki swojej przestrzeni wystawienniczej prezentuje prace społeczności / społeczeństwu.
[podobne: tynk żywiczny cena za m2, blachodachówka modułowa, okna połaciowe wymiary ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: blachodachówka modułowa okna połaciowe wymiary tynk żywiczny cena za m2