Architektura 21szego wieku : Propozycja Konkursu Głównego KEPCO / H Associates

W 2009 r.
Korea Electric Power Corporation (KEPCO) ogłosiła konkurs na nową siedzibę, która ma powstać w mieście w pobliżu Naju w Korei Południowej.
Propozycja H Associates zajęła trzecie miejsce.
Nowa siedziba KEPCO, obejmująca prawie 120 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej i program ex-hibicjonalny, będzie stanowić główny punkt wyjścia dla tego wschodzącego miasta.
KEPCO wyznaczyło ambitny program celów dla obiektów z wizją, by stać się prawdziwym liderem Zielonej Energii wśród światowych korporacji użyteczności publicznej.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Projekt H GREEN ENERGY THEME PARK koncentruje się na integracji krajobrazu z budynkiem, aby stworzyć doświadczalną świadomość cyklu życia zielonej energii.
Ta strategia rzuca wyzwanie segregowanej hierarchii wieży / podium / krajobrazu, która dominuje w obecnych typologiach biurowych.
Projekt odwraca schemat normatywny, aby stworzyć policentryczną organizację z otwartą przestrzenią obywatelską w sercu strony.
Masa na podium jest podzielona i rozproszona na serie nachylonych ZIELONYCH DACHÓW, które integrują się z krajobrazem.
Ta topograficzna strategia tworzy doliny, które kierują światło i poprawiają cyrkulację powietrza, tworząc przyjazne dla pieszych połączenia.
Wynurzając się z nachylonego zagospodarowanego podium, znajduje się 29-piętrowa wieża, która zawiera wiele programów biurowych dla KEPCO.
Przestrzeń HELICAL ATRIUM rozciąga się od centralnego placu miejskiego i przesuwa się w górę objętości wieży.
To atypowe atrium promuje wentylację budynku, naturalne światło i widoki.
Dzięki opcji otwartej na otoczenie lub całkowicie zamkniętej, funkcjonalna przestrzeń biurowa z buforami atrium tworzy trudne warunki pogodowe, a także naturalnie wentyluje budynek w łagodnych warunkach pogodowych.
W przypadku fasady wieży każda strona wieży jest indywidualnie zaprojektowana, aby dostosować się do warunków związanych z orientacją, takich jak światło słoneczne i wiatr.
Różne urządzenia do cieniowania są unikalne po każdej stronie wieży, a system poławiania mchów po stronie północnej naturalnie izoluje budynek.
Kolektory słoneczne / panele systemu skórki budynku i SOLAR FIELD zbierają energię słoneczną, a czujniki światła dziennego i inteligentne systemy sterowania zmniejszają straty energii.
Na szczycie podium znajduje się pole turbin wiatrowych, które przekształca silne wiatry na zachód w energię.
DOLINA WIATRU pomiędzy masami podium przechwytuje dominujące wiatry, aby rozprowadzić powietrze w otwartych przestrzeniach publicznych.
Pochwycony wiatr jest zbierany u podstawy spiralnego przedsionka, a ze względu na zwiększone ciśnienie i efekt stosu jest pionowo przemieszczany przez przedsionek.
Systemy zatrzymywania wody i parkowania zielonych nawierzchni zapobiegają nadmiernemu odpływowi i marnotrawstwu.
Woda deszczowa jest zbierana, filtrowana i poddawana obróbce różnymi funkcjami, w tym FARMSAMI RAIN, a powstała szara woda jest ponownie wykorzystywana do nawadniania krajobrazu i budowania kanalizacji.
Systemy geotermalne są zintegrowane z obrzeżami terenu, a zielone dachy dodatkowo izolują masę podium.
Akumulacja tych składników słonecznych, wiatrowych, wodnych i geotermalnych obejmuje ZIELONY ENERGETYCZNY PARK TEMATYCZNY, w którym odwiedzający mogą zapoznać się i dowiedzieć się o produkcji zielonej energii z różnych naturalnych źródeł energii.
[podobne: blachodachówka cennik, pianki pur, tynk żywiczny cena za m2 ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: blachodachówka cennik pianki pur tynk żywiczny cena za m2